Державне агентство
автомобільних доріг України

» Громадськості » ЗСУ інформують » Дорожники в АТО: Олександр Занесиголова (Дніпропетровщина)

Дорожники в АТО: Олександр Занесиголова (Дніпропетровщина)

Ще три роки тому ніхто не міг подумати, що в Україні вируватиме війна. Війна неоголошена, але від того не менш нещадна та руйнівна. Ворог ступив на нашу землю, а отже, ми повинні відправляти на лінію вогню наших синів, чоловіків, колег. Чимало працівників дорожніх організацій у всіх куточках країни також змушені були залишили свої родини, роботу, аби зі зброєю в руках відстояти цілісність України. Вони поповнили лави Збройних сил та добровольчих загонів і нині успішно виконують бойові завдання в зоні АТО. Тож які вони, герої нашого часу, дорожники, які тимчасово змінили професію і щодня ризикують життям, відбиваючи атаки ворога?

 

Це лише перша частина з циклу розповідей про наших колег-захисників. У наступних номерах журналу «Дорожня галузь» читайте продовження цього матеріалу. 

 

Олександр Занесиголова (Дніпропетровщина)

 

Працівники філії «Петриківський райавтодор» ДП «Дніпропетровський облавтодор» з нетерпінням чекають на повернення у рідний колектив з лінії вогню свого керівника Занесиголови Олександра Олександровича. Цю людину без вагань можна назвати патріотом і дорожньої галузі, і своєї держави. На його переконання, виконати свій громадянський обов’язок у цей нелегкий для країни час має кожен свідомий українець. Ще з вересня 2014 року, отримавши повістку з військового комісаріату, Олександр Олександрович перебуває у зоні АТО. Проходить службу безпосередньо на передовій під Донецьком у складі 43-го окремого мотопіхотного  батальйону. За мужність та відвагу, проявлену в боях, військове керівництво нагородило героя Почесною грамотою.

Беручи участь у бойових операціях на Сході країни, Олександр Занесиголова не допускає ворога, зокрема, і на свою рідну Дніпропетровщину, де він народився і виріс, одружився і виховує сина, де працював та планує працювати, розбудовуючи автомобільні шляхи регіону.

Народився Олександр Олександрович 16 серпня 1974 року в селі Семенівка Криничанського району Дніпропетровської області. Після закінчення школи навчався в Дніпродзержинському політехнічному технікумі. Деякий час працював монтажником у Дніпродзержинському спеціалізованому управлінні № 1 спеціалізованого тресту з ремонту металевих печей та обладнання «Дніпродомноремонт». Перші знання з військової справи отримав, пройшовши в 1993–1994 роках строкову службу в лавах Української армії.

У філії «Петриківський райавтодор» Олександр Занесиголова працює з 1995 року. За цей час він пройшов усі кар’єрні сходинки, виконуючи обов’язки майстра, виконроба і старшого виконроба. У 2001 році закінчив без відриву від виробництва  Придніпровську державну академію будівництва та архітектури за спеціальністю «Промислове та цивільне будівництво» та здобув кваліфікацію інженера-будівельника. Брав участь у будівництві об’їзної дороги у місті Дніпропетровську в 2004 році, автодороги першої категорії Київ – Одеса тощо.

У Петриківському райавтодорі Олександра Олександровича знають як розумну, відповідальну та справедливу людину, яка вимогливо ставиться і до себе, і до підлеглих. До того ж він є справжнім знавцем своєї справи, завжди виявляє особисту ініціативу, вміло використовує досвід у практичній діяльності. Тому не дивно, що з травня 2008 року саме Олександр Занесиголова очолив філію. За період керування підприємством він зумів мобілізувати трудовий колектив для досягнення високих показників роботи.

Сумлінна праця у дорожній галузі не залишилася непоміченою: за професіоналізм, відповідальність, наполегливість, гідний внесок у розбудову мережі автомобільних доріг України його неодноразово було нагороджено почесними грамотами та відзначено подяками. Та найголовніша винагорода – це повага та доброзичливе ставлення колег, які бажають Олександрові Олександровичу здоров’я, Божого захисту, витримки та якнайшвидшого повернення додому і в колектив.

 

За матеріалами журналу «Дорожня галузь України»