Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » В Україні планують передати на баланс областей дороги територіального значення

В Україні планують передати на баланс областей дороги територіального значення

Відповідний законопроект уже передано до Верховної Ради, розповів очільник "Укравтодору" Славомір Новак в інтерв’ю для "Громадського радіо".

За його словами, далі, у рамках програми децентралізації, дороги обласного та сільського значення будуть передані на баланс об’єднаних територіальних громад. Така практика дозволить місцевій владі оперативно реагувати на дорожні проблеми та швидше їх ремонтувати за місцевий кошт.

Так, Кочубеївська об’єднана територіальна громада на Херсонщині від 2015 року збільшила свій бюджет у десятки разів та навіть відкрила центр надання адміністративних послуг, а ще відремонтувала дороги, які ніколи на бачили асфальту.

Збудувати нормальні дороги в селах вдалось за місцевий кошт та за інвестиції виділені на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад (субвенції). Тепер же місцева влада хоче ремонтувати і обласні дороги, бо нині за ними, нібито, не доглядають взагалі.

Наразі у громаді передали власні кошти до обласного бюджету, щоб так, без порушення закону, там відремонтували трасу. Більше читайте тут